bip.gov.pl
A  A+ A+ wysoki kontrast:
Nowy System Biuletynu Informacji Publicznej

Witamy w Biuletynie Informacji Publicznej

Szkoła położona jest w spokojnej okolicy, z dala od ruchliwych ulic.

Posiada bardzo dobrze wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną zapewniającą wysoki poziom nauczania oraz nowocześnie wyposażone sale dydaktyczne.

Budynek szkolny jest odremontowany z zewnątrz oraz wewnątrz.

Szkoła dysponuje kompleksem boisk sportowych (do siatki plażowej, do piłki nożnej, do piłki ręcznej, do piłki koszykowej)

W naszej szkole od klasy pierwszej prowadzona jest nauka języka angielskiego (dzieci z oddziałów przedszkolnych mają również możliwość bezpłatnej nauki języka w ramach zajęć).

Dzieci są pod stałą opieką pedagoga szkolnego, logopedy, pielęgniarki szkolnej, a także mają możliwość korzystania z porad psychologa.

W szkole obok dobrze wyposażonej pracowni komputerowej i bibloteki oraz czytelni czynna jest świetlica (od godz. 6:30 do godz. 16:30) i stołówka.

Szkoła jest placówką bezpieczną. Posiada system monitoringu zewnętrznego i wewnętrznego.

Dodatkowe zajęcia: języki obce, zajęcia sportowe, informatyka, kółko teatralne, kółko plastyczne, religia.

W ramach zajęć dodatkowych prowadzone są zajęcia wspierające rozwój uczniów takie jak: korekcyjno-kompensacyjne, dydaktyczno wyrównawcze, logopedyczne i gimnastyka korekcyjna.

Nauczyciele prowadzą ponadto dodatkowe zajęcia pozalekcyjne zgodne z zainteresowaniami uczniów takie jak:

• koło europejskie
  • koło teatralne
  • koło taneczne
  • koła matematyczne
  • gry i zabawy ogólnorozwojowe
  • koło komputerowe
  • koło muzyczne (gra na instrumentach)
  • koło dziennikarskie
  • koła językowe
  • koło ekologiczne
  • koło plastyczne
  • koło historyczne
  • zajęcia sportowe: sks, zajęcia na basenie

Szkoła jest szkołą bezpieczną, co potwierdzają liczne ankiety i badania. Uczestniczymy między innymi w programach: "Zero tolerancji dla przemocy w szkole", "Bezpiecznie z Agatką", Ogólnopolski program społeczny "Szkoła bez przemocy", program UE dotyczący zachowań uczniów wobec palenia tytoniu, program profilaktyczny "Zanim spróbujesz pić, palić, brać".